אודות ד"ר הרצל מיכאל

דר' הרצל מיכאל הנו רופא אורתודונט בעל תואר מומחה ליישור שיניים, מרצה בינלאומי באורתודונטיה בחסות חברת הענק RMO (Rocky Mountains Orthodontics) מארה"ב, החברה הגדולה והוותיקה ביותר בעולם לייצור מוצרים אורתודונטים. כמרצה ידוע ומדריך מבוקש בישראל, דר' הרצל מיכאל נמנה עם צוות המרצים והיועצים הבינלאומיים של RMO, משנת 2000 ועד היום העביר מאות הרצאות בנושאים רבים ביישור שיניים קליני ועשה ככל יכולתו לשפר ולהעלות את רמת האורתודונטיה בישראל וברחבי העולם לשיאים חדשים, דר' הרצל מיכאל משמש כיועץ ראשי של RMO ישראל, מרצה ומורשה חתימה מטעם החברה לחתימה על דיפלומות ותעודות השתתפות של רופאים בסמינרים, ימי עיון וקורסים ביישור שיניים שנערכו בהדרכתו.

כמו כן, דר' הרצל מיכאל הנו מרצה ומדריך בלעדי של iROK ישראל, הוא מוזמן להדריך רופאים ברחבי העולם מטעם חברת iROK ארה"ב, הוא נחשב כמוביל ופורץ דרך בתחום יישור השיניים השקוף (הבלתי נראה), משתתף באופן פעיל כמרצה ראשי של חברת איירוק ישראל במתן ייעוץ קליני וליווי רופאים בהכנת תכניות טיפול ואישורם, מסייע במציאת פתרונות לבעיות מורכבות וחמורות ומתן תמיכה וליווי מקצועי לרופאים במסגרת ימי עיון וסמינרים, המתקיימים באופן קבוע בישראל וברחבי העולם. 

רקע

דר' הרצל מיכאל נולד וגדל בעיר גבעתיים, למד בביה"ס היסודי ע"ש בורוכוב וסיים את לימודיו התיכוניים בביה"ס ע"ש אורט טכניקום גבעתיים במסלול מורחב במסגרת העתודה הטכנולוגית של צה"ל כעתודאי.

שירות צבאי

לוחם ביחידת עורב גולני, מדריך טירונים, מפקד צוות עורב.

השכלה אקדמאית

דר' הרצל מיכאל הינו בוגר הפקולטה לרפואת שיניים בתואר דר' משנת 1993.
בשנת 2000 התקבל לתכנית התמחות בינלאומית שלב א' באוניברסיטת אורהוס, דנמרק בהדרכתה של מנהלת המחלקה האורתודונטית פרופ' בירט מילסן.
פרופ' מילסן נחשבת לאחת הרופאות הבכירות והידועות ביותר בעולם, מרצה מפורסמת ומוכרת בעקבות המחקרים הרבים שפורסמו על ידה ותרומתה הרבה לתחום החדשנות ומקוריות בטיפול נסתר למבוגרים עם מחלות חניכים בסיכון גבוה.

בשנת 2005, דר' הרצל מיכאל סיים את ההתמחות שלב ב' באורתודונטיה לאחר כ-3 שנים נוספות והוענק לו תואר מומחה בינלאומי ליישור שיניים (אורתודונטיה), תואר המוכר בכל מדינות השוק האירופאי המשותף.

דר' הרצל מיכאל רשום כחבר מומחה מן המניין באיגוד האורתודונטים הבינלאומי שאליו מסונפים כל המומחים האורתודונטים המאוגדים בכל המדינות מרחבי העולם לרבות האגודה האורתודונטית הישראלית. כמו כן, מוכר ורשום כחבר מומחה ליישור שיניים באיגוד האורתודונטים האמריקאי.

הכשרות וניסיון קליני

כשנתיים לאחר סיום לימודי רפואת שיניים דר' הרצל מיכאל השתתף בקורס אמריקאי פרטי ליישור שיניים, קורס קליני שנמשך כשנתיים והוסמך בתעודה (Progressive Orthodontics Seminar) בוגר מחזור שנת 1996.
מיד, לאחר הסמכתו כרופא מורשה ליישור שיניים, דר' הרצל מיכאל הועסק על תקן רופא ליישור שיניים (אורתודונט) במרפאות ציבוריות רבות במסגרת קופות החולים במספר סניפים ברחבי הארץ במשך כ-6 שנים.
בשנת 1997 דר' הרצל מיכאל השתתף בקורסים נוספים ללימודי המשך באורתודונטיה IAO בארה"ב.
INTERNATIONALL ASSOCIATION FOR ORTHODONTICS.
במהלך הקורסים שהתקיימו במדינת אריזונה, ארה"ב הכיר דר' הרצל את המורה שליווה והדריך אותו במשך מספר שנים דר' רוברט ריקטס בד בבד עם הכשרתו כמדריך בינלאומי ליישור שיניים בחסות חברת RMO ארה"ב.
דר' ריקטס הינו רופא אורתודונט מפורסם מאוד וידוע כאחד החוקרים והממצאים החשובים ביותר בענף האורתודונטיה ונחשב כאחד מגדולי האורתודונטים בעולם, דר' ריקטס שימש בתפקידים רבים כפרופסור וכמנהל מחלקת האורתודונטיה באוניברסיטאות רבות בארה"ב, פרסם מאות מאמרים וכתב עשרות ספרים בתחום האבחנה, חקר הגדילה, אבחון צפלומטרי שיטות ודרכי טיפול בהסתמך על אנליזות ומחקרים הרשומים כולם על שמו, מאות פטנטים, הספרים והמאמרים הרבים נלמדים כולם בכל תכנית התמחות באורתודונטיה.
התהליך הארוך והמפרך שדר' הרצל עבר בכל מהלך תקופת לימודיו והכשרתו הקלינית יחד עם ניסיון רב מהשנים האחרונות בטיפולים וטכניקות חדשניות עם פרופ' דוויד שוארץ (ראש המחלקה בספרד) מהווים פריצת גבולות להישגים שבעבר לא היו ניתנים לטיפול ללא ניתוח כירורגי וללא צורך בעקירת שיניים.
ד"ר הרצל מיכאל משתתף באופן קבוע בכנסים והשתלמויות בינלאומיות רבות ביישור שיניים המקנה לו ידע ולימוד של כל הפיתוחים האחרונים והחידושים המתקדמים ביותר ביישור שיניים.
בקיאות והכרה של כל הפילוסופיות ושיטות הטיפול המקובלות באורתודונטיה ושילוב בניהם מאפשר לטפל בכל בעיה חמורה ככל שתהיה באופן חכם ומושכל הביאו אותו להישגים ולהכרה בינלאומית כרופא מומחה ליישור שיניים הידוע במקצועיותו הגבוהה ובעל בקיאות וכשרון טכני יוצאים מן הכלל, כל אלו הקנו לו מוניטין ושם השמור לרופאים בכירים ומובחרים בהדרכה ובייעוץ לרופאי שיניים ולאורתדונטים בחסות של חברות וגופים אורתודונטים בין לאומים.

המרפאה הפרטית של דר' הרצל מיכאל נמצאת ונמצאת בקומה 7 בנייני בית הרופאים ברחוב הברזל 11 בתל אביב ומתמחה בטיפולי יישור שיניים בלבד, ההצלחה היא חלק ממבחן התוצאה של רמת הטיפולים הגבוהה, השאיפה למצוינות ופרפקציוניסטיות ללא פשרות, ידע ניסיון וכישרון טכני הוא המפתח להצלחה ולתוצאות המושלמות שמושגות בסיום הטיפול, בד בבד עם ההשראה של מוריו מהמפורסמים והידועים ביותר בעולם האורתודונטיה העולמי.

מומלץ ואף רצוי לבקר במרפאה ולפגוש את כל הצוות יחד עם המטופלים ולהתרשם מהאווירה הנעימה. תוכלו לשאול את כל השאלות הקשות ולקבל את כל המידע הדרוש. אנו יכולים להפנות אתכם לכל אותם אלפי המטופלים שלנו כדי שיציגו לפניכם את החיוך המושלם שהושג בטיפול.

רק אצל ד"ר הרצל תדע מראש מה תהיה התוצאה הסופית, התחייבות לתוצאה, המחיר ומשך זמן הטיפול עוד לפני שהתחלת את הטיפול בשקיפות מלאה.

מה זה התמחות באורתודונטיה

כל רופא שיניים בוגר לימודי רפואת השיניים במסלול אוניברסיטאי מוכר רשאי להתמחות באורתודונטיה במוסד מוכר ע"י האגוד האורתודונטים הבינלאומי. כל המומחים באורתודונטיה ברחבי העולם מאוגדים באיגודים מקומיים על פי כל מדינה בנפרד, אולם כדי לזכות בהכרה בינלאומית כל איגוד של מדינה כלשהיא חייב לעמוד בקריטריונים המחמירים הנדרשים של איגוד האורתודונטים הבינלאומי, כל זאת על מנת לזכות להכרה בינלאומית וכדי להיחשב כגוף מקצועי העומד בסטנדרטים המקובלים של כל תכניות ההתמחות המוכרות על ידי המוסדות האוניברסיטאיים ברחבי העולם, הכרה בינלאומית של רופא שיניים כמומחה ליישור שיניים ומכאן להיות זכאי להיות חבר מוכר של איגוד האורתודונטים הבינלאומי, חברות שמזכה את הרופא האורתודונט בהכרה ולזכויות נוספות מתוקף היותו מומחה ליישור שיניים.

התמחות באורתודונטיה נמשכת כ-3 נוספות לאחר לימודי רפואת השיניים, במהלך הלימודים המתמחה עובר מסלול מפרך של לימוד קליני ותיאורטי אינטנסיבי במחלקה האורתודונטית כדי לספק לו ידע והבנת תהליכי הגדילה והתפתחות של הלסתות, הבנת הגורמים להתפתחות סגר לא תקין, הסיבות והגורמים להפרעות התפתחותיות של הלסתות והשיניים, לימוד כל הדרכים המקובלים לאבחון ליקויים אורתודונטים, לנתח ולתכנן תכניות טיפול אינדיבידואליות, כמו כן נלמדים שיטות וגישות קליניות שונות בטיפול אורתודונטי, באמצעות סמינרים, הרצאות, הדגמות, הדרכה ועבודה קלינית על מטופלים.
אומנם כל רופא שיניים רשאי לעסוק ביישור שיניים, אך במקרים מורכבים ומסובכים רצוי ואף כדאי שהטיפול האורתודונטי יתבצע ע"י רופא שיניים עם תואר מומחה ליישור שיניים, בעל הכשרה קלינית ואקדמאית מוכרת ביישור שיניים.

רק רופא שיניים בוגר תכנית התמחות באורתודונטיה הינו אורתודונט מומחה בעל תעודת מומחה הנקראת Postgraduate Curse In Orthdontics.